Wszyscy kochamy małe rzeczy! - małe niemowlaki, małe rzemiosło artystyczne (pierścionki, naszyjniki, porcelanę etc.), "Małego księcia" - no i  wreszcie małe zwierzaki: kotki, szczeniaki!

Dlatego w dzisiejszym poście chcę się z Wami podzielić moimi pomysłami plastycznymi wykonanymi z drucików kreatywnych! Wymagają one nieco zręczności i uwagi, ale nawet jeżeli pierwsze zwierzaki będą koślawe, to nie ma znaczenia ważne, aby pulchne paluszki naszych podopiecznych uczynić nieco bardziej precyzyjnymi i zarazem zwinnymi i pozwolić im na tworzenie!

Do każdego zwierzatką potrzebne bedą mniej wiecej trzy druciki kreatywne (w różnych  kolorach, w zależności od koloru zwierzątka), googlowe oczka, bądź samoprzylepny papier (można wtedy oczka wyciąć) lub czarny marker! 

Można im najpierw pokazać w jaki sposób mogą zrobić zwięrzatko (to tylko jedna z alternatyw): głowę poprzez zgięcie na pół drucika i obwiązanie jedną cześcią drucika miejsca zgięcia - aby to uczynić należy ją w tym miejscu mocno zawinąć jak sprężynkę),a potem zawinąć drugi drucik na pozostałej części  pierwszego drucika, ażeby uczynić tułów i zostawić miejsce na ogonek, następnie z trzeciego drucika (pociętego na sześć) trzeba już tylko zrobić cztery łapki i dwa uszka! Zobaczcie jak ja to zrobiłam na zdjęciu!;) Powodzenia!