Dla rozwoju dotyku małego dziecka istotna rolę odgrywają wszystkie zabawy z różnego rodzaju materiałami, fakturami, powierzchniami. Aby zapewnić to swoim maluchom nie trzeba od razu biec do drogiego sklepu z zabawkami, wystarczy wykorzystać to, co juz nam nie potrzebne: pudełko po mokrych chusteczkach i ubrania, których już nie używamy! Szybko można to zrobić, a długo się bawić!- bo dla dzieci rocznych i półtorarocznych wyciąganie chusteczek z  pudełka to "never ending story"!;)

        Zmysły maluszka dostarczają informacji z całego ciała i  całego otoczenia wokół nas.  Przez zmysły mózg małego dziecka poznaje świat. Informacje dostarczane przez zmysł dotyku szczególnie stanowią doświadczenia, będące podstawą procesu uczenia się. Rozwój psychoruchowy jest naprawdę bardzo zależny od rozwoju procesów integracji systemów zmysłowych: słuchowego, wzrokowego no i oczywiscie dotykowego! Dlatego tak ważne jest aby materiały, które chcemy wsadzić do naszego pudełka były bardzo równorodne. Opuszki palców, które są niezwykle wrażliwe na takie bodźce, kiedy bedą wyciągać z naszego "sensorycznego pudełka" różne materiały, na pewno będą nisamowicie stymulowane!

     Aby zrobić pudełko sensoryczne przygotować trzeba: wycięte pasy z ubrań (ok 30 cm, tak aby nie były za długie dla siedzącego jeszcze maluszka), puste pudełko po mokrych chusteczkach. Popatrz na zdjecie i po prostu DIY!